O wydziale - Postępowanie o nadanie stopnia doktora

Postępowanie o nadanie stopnia doktora

Podstawowe akty prawne, zalecenia:

Ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym  >>>

Procedura postępowania w sprawie nadania stopnia doktora - Uchwała Nr 362 Senatu UWM w Olsztynie z dn. 27 czerwca 2023 r. >>>>>>

Zarządzenie Nr 63/2020 Rektora UWM w Olsztynie w sprawie procedury antyplagiatowej do weryfikacji samodzielności rozpraw doktorskich >>>>

Zarządzenie Nr 15/2024 Rektora UWM w Olsztynie z dnia 2 lutego 2024 r. w sprawie elektronicznej archiwizacji i udostępniania rozpraw doktorskich >>>>

Obsługa prac doktorskich w APD >>>>

Rozprawa doktorska – wymagania, struktura pracy, wymogi edytorskie >>>>>>

Postępowanie w sprawie nadania stopnia doktora w trybie kształcenia w szkole doktorskiej

Etapy postępowania:

1. Wszczęcie postępowania

Dokumenty:

- wniosek o wszczęcie (Zał. nr 1)

-  rozprawa doktorska przygotowana według standardów określonych odpowiednio w Załączniku nr 2, wygenerowaną ze strony Archiwum Prac Dyplomowych UWM (APD), w wersji papierowej ze znakiem wodnym w 1 egzemplarzu oraz na nośniku elektronicznym, spełniającym wymagania formatu ODT, DOC lub PDF (uwaga: do dziekanatu należy dostarczyć 4 egzemplarze rozprawy wydrukowane z APD).

- pozytywna opinia promotora lub promotorów albo promotora i promotora pomocniczego o rozprawie doktorskiej

- zaświadczenie o odbytym kształceniu w Szkole Doktorskiej, potwierdzające uzyskanie przez kandydata efektów uczenia się dla kwalifikacji na poziomie 8 PRK, przy czym efekty uczenia się w zakresie znajomości nowożytnego języka obcego są  potwierdzone certyfikatem lub dyplomem ukończenia studiów, poświadczającymi znajomość tego języka na poziomie biegłości językowej co najmniej B2. (Zał. nr 10). W przypadku kandydatów, którzy ukończyli w Studium Języków Obcych UWM w Olsztynie lektorat z nowożytnego języka obcego na poziomie B2, zaświadczenie w przedmiotowym względzie wydaje (na wniosek kandydata) Kierownik Studium.

- wykaz dorobku naukowego i popularyzatorskiego zgodnie z opracowanym wzorem (Zał. nr 3)

- oświadczenie o wyrażeniu zgody na poddanie rozprawy doktorskiej procedurze antyplagiatowej (Zał. nr 4)

- raport z Jednolitego Systemu Antyplagiatowego,

- CV

- oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych (Zał. nr 5)

Niezależnie od wyżej wymienionych dokumentów proszę:

- wysłać elektroniczną wersję pracy (wygenerowaną ze strony Archiwum Prac Dyplomowych UWM APD) oraz streszczenie pracy w języku polskim i angielskim (w formacie Word) na adres: medwet@uwm.edu.pl

- wypełnić i złożyć w dziekanacie JEDNĄ Z DWÓCH (do wyboru) umów z UWM dotyczących udzielenia licencji wyłącznej lub niewyłącznej na udostępnianie rozprawy doktorskiej przez Uczelnię (umowy to załączniki 1 i 2 do Nr 15/2024 Rektora UWM w Olsztynie z dnia 2 lutego 2024 r. w sprawie elektronicznej archiwizacji i udostępniania rozpraw doktorskich https://bip.uwm.edu.pl/artykuly/zarzadzenia-rektora/zarzadzenia-rektora-15-2024/, Zał. nr 6Zał. nr 7

2. Wyznaczenie recenzentów

3. Dopuszczenie do obrony

4. Obrona rozprawy doktorskiej - nadanie stopnia doktora

5. Zawarcie umowy w sprawie elektronicznej archiwizacji i udostępniania rozprawy doktorskiej

Postępowanie w sprawie nadania stopnia doktora w trybie eksternistycznym

Etapy postępowania:

1. Wyznaczenie promotora lub promotorów albo promotora i promotora pomocniczego –wniosek (Zał. nr 8)

2. Zawarcie umowy na przeprowadzenie postępowania w sprawie nadania stopnia doktora (nie dotyczy pracowników).

3. Weryfikacja efektów uczenia się dla kwalifikacji na poziomie 8PRK - komisja weryfikująca uzyskanie przez kandydata efektów na poziomie 8 PRK

4. Wszczęcie postępowania

Dokumenty:

- wniosek o wszczęcie(Zał. nr 9)

- kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie tytułu zawodowego

- rozprawa doktorska przygotowana według standardów określonych odpowiednio w Załączniku nr 2, wygenerowaną ze strony Archiwum Prac Dyplomowych UWM (APD), w wersji papierowej ze znakiem wodnym w 1 egzemplarzu oraz na nośniku elektronicznym, spełniającym wymagania formatu ODT, DOC lub PDF (uwaga: do dziekanatu należy dostarczyć 4 egzemplarze rozprawy wydrukowane z APD).

- certyfikat lub dyplom ukończenia studiów poświadczający znajomość nowożytnego języka na poziomie biegłości językowej co najmniej B2. Jeżeli kandydat nie posiada certyfikatu, bądź zaświadczenia potwierdzającego znajomość nowożytnego języka obcego na poziomie B2, przed wszczęciem postępowania kandydat kieruje wniosek do Przewodniczącego Rady Naukowej Dyscypliny Weterynaria o przeprowadzenie egzaminu w przedmiotowym zakresie.

- informacja o przebiegu przewodu doktorskiego lub postępowania w sprawie nadania stopnia doktora, jeżeli kandydat ubiegał się uprzednio o nadanie stopnia doktora

- kopia umowy na przeprowadzenie postępowania w sprawie nadania stopnia doktora (w przypadku osób spoza UWM)

- raport z Jednolitego Systemu Antyplagiatowego,

- CV